ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

Z wyrokiem wygrał wybory. Teraz pracuje na rzecz gminy

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    1.12.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
Pierwsza sesja nowej Rady Gminy KotlinPierwsza sesja nowej Rady Gminy Kotlin fot. Lidia Sokowicz

 

Był już jedną kadencję radnym. Ponownie wystartował w październikowych wyborach. Choć miał wyrok zdobył mandat. Uzyskał 106 głosów.

 

 Radny z KWW „Nowa Gminy”, z którego na wójta startował Mirosław Paterczyk ma sądowy wyrok. Został skazany przez Sąd Rejonowy Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu. Sprawa dotyczy zdarzenia z marca 2016 roku i jest związana z jego pracą zawodową. Radny prowadzi firmę zajmującą się skupem i sprzedażą pojazdów.

 

Poświadczył nieprawdę poprzez wystawienie dokumentu w postaci zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości zarobków dla innej osoby - współoskarżonemu w tej sprawie, który posłużył się nim, aby uzyskać kredyt - wyjaśnia sędzia Aleksander Brzozowski z Sądu Okręgowego w Poznaniu.

 

Radnemu wymierzono karę 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie.

Czy skazany mógł startować w wyborach? Zgodnie z prawem osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe nie może kandydować w wyborach do czasu, kiedy zostanie wymazana z ewidencji Krajowego Rejestru Karnego. To oznacza, że radny mógł startować w wyborach i teraz może wykonywać swoją funkcję.

- Nie chciałbym tego komentować. Uważam sprawę za zamkniętą – mówi Zenon Osicki.

49-latek został skierowany na pracę do Urzędu Gminy w Kotlinie. Wykonuje prace porządkowe.

 

Czytaj również: Nowy przewodniczący wygrał dwoma głosami. Sześciu radnych wolało kobietę [VIDEO][ZOBACZ TUTAJ]

 

Znamy wyniki wyborów w Kotlinie. Wójt bez większości [ZOBACZ TUTAJ]

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wo,,,
ponad rok temu ocena: 100%  6
w Golinie 12 grudnia 2018 r. zebranie w sprawie nowej ubojni drobiu. Sołtys oczywiście nie dodał informacji na FB Golina, Stefanów. może chodzi o to, żeby jak najmniej mieszkańców przyszło
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek
ponad rok temu ocena: 75%  5
Gazeta o Półrolu nie napisze. Będą pidać o jakich tamś gminach ale o Jarocinie nie. Mają skutecznego obrońcę interesów PSLu w postaci swojego naczelnego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarocinska.pl
ponad rok temu ocena: 100%  4
http://www.jarocinska.pl/artyk...
~ siwy
ponad rok temu ocena: 40%  3
Po tytule wszyscy myśleli że chodzi o Adama
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewelina
ponad rok temu ocena: 50%  2
A tu o radnego, co za szkoda prawda. Następny artykuł o Półrolniczaku , któremu uprawomocnił się wyrok. To skandal że taki jegomość zasiada w radzie.
~ tuszowanie spraw o pobicie przez radnego z PSL
ponad rok temu ocena: 83%  1
Półrolniczakowi radnemu PSL z Jarocina też uprawomocnił się wyrok skazujący a jarocince nawet nie bebebekneli o tym. PSL ma macki wszędzie, nawet w GJ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji